Сторінка музкерівника

Шановні гості!                                                             Раді вітати вас на нашій  музичній сторінці, яка присвячена музичному розвитку дітей. Ви тут знайдете матеріали та рекомендації по музичному розвитку малюків.

«Музика надихає весь світ, постачає душу крилами, сприяє польоту уяви; музика надає життя і веселощі всьому існуючому ... Її можна назвати втіленням всього прекрасного і всього піднесеного»  Платон

«В КОЖНОМУ МАЛЕНЬКОМУ СЕРДЕЧКУ ПОВИННА ЖИТИ МУЗИКА. А ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ВОНА ТАМ ОСЕЛИЛАСЯ,ПОТРІБЕН МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК!»

Музика для дитини - світ радісних переживань. Щоб відкрити перед ним двері у цей світ, треба розвивати у неї здібності і перш за все музичний слух і емоційну чуйність.

Музика - це найприємніша, прекрасна і доступна форма спілкування дорослого і дитини.

Основні завдання музичного виховання:

1. Виховувати любов та інтерес до музики ( тільки розвиток емоційної чуйності і сприйнятливості дає можливість широко використовувати виховний вплив музики).
   2. Збагачувати враження дітей, знайомлячи їх у виразно організованій системі з різноманітними музичними творами і використовуваними засобами виразності.
    3. Залучати дітей до різноманітних видів музичної діяльності, формуючи сприйняття музики і найпростіші виконавські навички в області співу, ритміки, гри на дитячих інструментах, знайомити з початковими елементами музичної грамоти (все це дозволить їм діяти усвідомлено, невимушено, виразно).
     4. Розвивати загальну музикальність дітей (сенсорні здібності, ладо-висотний слух, почуття ритму), формувати співочий голос і виразність рухів ( якщо в цьому віці дитину навчають і залучають до активної практичної діяльності, то відбувається становлення і розвиток всіх її здібностей).
      5. Сприяти розвитку музичного смаку. На основі отриманих вражень і уявлень про музику проявляється спочатку вибіркове, а потім оцінювальне ставлення до виконуваних творів.
     6. Розвивати творче ставлення до музики перш за все в такій доступній для дітей діяльності, як передача образів у музично-ритмічних рухах, пісенних імпровізаціях, в іграх і драматизації.

НА ЗАМІТКУ МАМІ

Особливе місце в роботі дитячого садка відводиться святам.
    Свята своєрідна форма виховання дітей, і замінити її не можна нічим. Це особливий вид людської діяльності, а також невід'ємна частина соціального життя, до якої дитини необхідно готувати.
    Свято несе в собі величезний моральний і соціальний заряд, грає виховує, розвиває, надихаючу роль.
    Особливість свят полягає в тому, що вони надають комплексний вплив на свідомість, почуття підростаючого покоління, здійснюють всебічну перевірку рівня і результатів розвитку і виховання дітей. В обстановці свята і виховує дитину.
    Одягайте дитину на свято так, щоб він відчував себе комфортно. Святковий наряд не повинен сковувати рухів дитини.
     Надмірно не опікати і намагайтеся не привертати увагу дитини до себе. Малюк відволікаючись, не може зрозуміти до кінця суть завдання і т. д. Надмірна опіка може стати причиною скутості дитини.
    Не проявляйте невдоволення виступом своєї дитини. Для дитини важлива оцінка батьків. Під час свята діти шукають очима своїх батьків і якщо бачать їх невдоволення, губляться, не виходять грати, бояться своїх невдач, засудження з боку рідних.
     Підтримайте дитину посмішкою, веселим настроєм.
   Приймайте активну участь у святкових іграх, інсценізаціях, масових танцях і т. д. Особливо це потрібно робити тим батькам, чиї діти сором'язливі, не впевнені в собі, губляться перед великою кількістю глядачів. Участь батьків у святі стимулює дитину до активності.
   Уважно спостерігайте за своєю дитиною. Поведінка дитини підкаже вам, які завдання виховання необхідно вирішувати в сім'ї найближчим часом.

Консультації для батьків:

"Як організувати музичні заняття дома"

/uploads/editor/11100/579034/sitepage_25/files/yak_organizuvati_muzichni_zanyattya_vdoma.docx

"Коли починати слухати музику з дитиною"

/uploads/editor/11100/579034/sitepage_25/files/koli_rozpochinati_sluhati_muziku_z_ditinoyu.docx

"Музичні здібності, їх формування і розвиток"

/uploads/editor/11100/579034/sitepage_25/files/konsul_1.docx

"Вплив музики на інтелект дитини"

/uploads/editor/11100/579034/sitepage_25/files/konsul.docx

"Як починати слухати музику з дитиною"

/uploads/editor/11100/579034/sitepage_25/files/sayt2.docx

Як правильно слухати класичну музику з дітьми.

Всі знають, що класичну музику треба слухати в цілковитій тиші. Спочатку, обрану музичну п’єсу треба дати дитині «програти». Хай він підіграє у такт мелодії на любому імпровізованому інструменті. Запитайте його, що він відчуває коли слухає музику. Запропонуйте дитині затанцювати свою фантазію під цю мелодію. Тепер, коли дитина «відчула» мелодію тілом, знайшла її у собі за допомогою фантазії та емоцій, можна розповісти дитині, як слухають музику у концертних залах. Малюк за вашим проханням посидить тихенько, а ви запропонуйте йому пограти у «відгадайку». Попросіть його назвати знайому йому мелодію серед незнайомих уривків. Побачите, як він зрадіє, коли почує «свою». Тепер він готовий до прослуховування музики. Це стане для нього справжнім задоволенням, та з кожним новим прослуховуванням буде зв’язана купа позитивних емоцій. Любіть свою дитину, приділяйте їй як можна більше часу, і тоді вона дійсно стане різнобічно розвиненою людиною.